Zadanie inwestycyjne „Poprawa efektywności energetycznej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otmicach ” zostało dofinansowane z środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
W ramach przedmiotowego projektu, zrealizowane zostaną prace termomodernizacyjne obejmujące: ocieplenie ścian i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację wentylacji, modernizację instalacji ogrzewczej z wymianą źródła ciepła, modernizację oświetlenia na energooszczędne.
Celem głównym prezentowanego projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej administrowanych budynków. Cel ten osiągnięty zostanie dzięki realizacji następujących celów szczegółowych:
1) redukcja emisji gazów cieplarnianych, poprzez realizację głębokiej i kompleksowej termomodernizacji budynków;
2) oszczędność energii cieplnej i elektrycznej, poprzez realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych oraz modernizację zaplecza kuchennego;
3) redukcja emisji CO2 poprzez wymianę źródła ciepła;
4) zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną, poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne.

